„Юве“ готви шампионско парти за уикенда

Още този уикенд „Ювентус“ може да стане шампион на Италия за пети пореден път. За целта „бианконерите“ трябва да спечелят визитата си на „Фиорентина“, а „Наполи“ да не спечели у дома срещу „Рома“. Това стана ясно, след като торинският гранд разби „Лацио“ с 3:0 в среща от 34-тия кръг.

В същото време градският съперник - „Торино“, бе посечен от неостаряващия Франческо Тоти. Легендата на „Рома“ влезе като резерва в 86-ата минута в момент, в който неговият тим губеше с 1:2. Четири минути по-късно „вълците“ вече водеха с 3:2 след нови два гола на Тоти за историята.

Българският национал Ивайло Чочев игра близо час за „Палермо“ при равенството 2:2 с „Аталанта“. Другият легионер - Александър Тонев, се появи като резерва за „Фрозиноне“ при тежката загуба от „Киево“ с 1:5. И двата „български“ отбора остават в зоната на изпадащите 4 кръга преди края.