Иванович аут в Париж, Тийм на 1/8-финали

Шампионката от 2008 година Ана Иванович отпадна в третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Поставената под номер 14 в схемата загуби от 18-а поставена Елина Свитолина с 4:6, 4:6.

През миналата година Иванович достигна до полуфиналите на турнира. 28-годишната сръбкиня преодоля пасив от 1:4 във втория сет и след серия от три поредни гейма изравни резултата. След това обаче Свитолина направи нов пробив за 5:4 и без проблеми приключи двубоя.

Осмата в схемата Бачински елиминира Полин Парментие с 6:4, 6:2. Юлия Путинцева разгроми Карин Кнап с 6:1, 6:1. Номер 12 Карла Суарес Наваро победи 22-а поставена Доминика Цибулкова с 6:4, 3:6, 6:1.

Доминик Тийм пък отново спечели битката на младите таланти и победи Александър Зверев с 6:7(4) 6:3 6:3 6:3. Така 22-годишният австриец си осигури осминафинал на "Ролан Гарос" срещу Марсел Гранойерс, който се класира за тази фаза на турнира без игра, след оттеглянето на Рафаел Надал от турнира заради контузия.