Цвети изравни на Радванска с 6 поредни гейма

Най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова и Агниешка Радванска играят при 2:6, 6:3 1/8-финалния си мач на Откритото първенство на Франция. Пловдивчанката изоставаше с 2:6, 0:3 срещу втората в световната ранглиста полякиня преди мачът да бъде възобновен днес.

Двете започнаха двубоя си в неделя, но след като вчера в комплекса "Ролан Гарос" не се игра заради дъжд, двете тенисистки ще довършат започнатото днес. Цвети започна мача много добре, като притискаше Радванска, която пък направи много предизвикани грешки. Въпреки силният вятър на корт "Сюзан Ленглен", пловдивчанката  показа голяма увереност и взе 6 поредни гейма за малко повече от 30 минути игра.

Веднага след като Цвети спечели сетбола, играта беше спряна заради лошите метеорологични условия. Мачът на друг фаворит в турнира - Новак Джокович срещу победителя от първия ATP турнир в София Баутиста-Агут, също беше спрян. Интересното е, че и Радванска, и Джокович загубиха много точки и това може да бъде скрита причина за паузата.