7 самурайски гола приспаха отбора на Петев

Япония съкруши България със 7:2 в мач от "Кирин Къп" на "Тойота Стейдиъм" в Нагоя.

Още в четвъртата минута Оказаки откри резултата с глава, като останаха съмнения за засада. Митрев спаси малко по-късно, като този път отрази удар на Сакай с глава. В 22-ата минута Рангелов с глава стреля, но Кавашима изби в корнер с една ръка.
Кагава с глава удвои в 27-ата минута. Осем минути по-късно Кагава отново отбеляза. В 38-ата минута Йошида покачи резултата до 4:0.

След почивката домакините добавиха още две попадения чрез Йошида и Усами. При 0:6 Александров и Чочев върнаха два гола. Три минути преди края Асано от дузпа оформи крайното 7:2.

В 89-а минута Миланов пропусна дузпа за България.

Любопитното е, че в досегашните 5 мача срещу "самураите" България няма загуба: балансът е 4 победи и 1 равенство. Всички двубои са контроли и са играни в Япония. За последно двата тима се срещнаха през 2013 година, когато "лъвовете" се наложиха с 2:0.