Григор разочарова и на трева

Григор Димитров започна по негативен начин тревния сезон. Най-добрият ни тенисист загуби двубоя срещу Хуан Мартин Дел Потро с 6:4, 6:2 в първи кръг на силния турнир "Мерцедес Къп" в Щутгарт.

В първият сет играта беше сравнително равностойна, като и двамата играчи взимаха подаванията си без проблеми.

При 4:4, Григор се затрудни със сервис-гейма си и Дел Потро стигна до точка за пробив. Първата ни ракета се справи с опасността, но направи двойна грешка и даде втори шанс на Дел Потро да го пробие, който аржентинецът осъществи и поведе с 5:4.

Хуан Мартин Дел Потро сервира за сета, като Григор успя да отрази три сетбола, но при четвъртата си възможност победителят от US Open през 2009 не пропусна.

Вторият сет започна зле за Димитров, който допусна два пробива и Дел Потро набързо дръпна с 4:0. Хасковлията взе чак петия гейм. Хуан Мартин дел Потро обаче бе категоричен при подаването си за 5:1, а Григор взе още един гейм за 5:2, но в крайна сметка аржентинецът без проблем затвори втория сет с 6:2, а с това и мача с 2:0 сета.