Наш кикбоксьор №1 на най-силната Световна купа

Емануил Димитров спечели приза за най-добър състезател при мъжете в най-силния турнир от Световната купа по кикбокс. Италианският град Римини събра повече от 2000 бойци от над 40 държави на авторитетната надпревара Best Fighter 2016.

На състезанието Българската конфедерация по кикбокс и муай тай участва с пълен отбор, който спечели общо 26 отличия - 9 златни, 7 сребърни и 10 бронзови. Надпреварата бе в стиловете на кикбокса - лайт контакт, киклайт контакт, пойнт файтинг и К1.

Най-голям бе успехът на Емануил Димитров, който в кат. до 79 кг спечели титлите на лайт и кикбайт, а на пойнт файтинг е трети. Кикбоксьорът триумфира със златото и в ореп категорията на лайт контакт. Заради всичко това Димитров бе единодушно обявен за най-добър кикбоксьор на Best Fighter 2016.

Миналата година Димитров триумфира с три световни титли в различни стила. А постижението му е без аналог в последното десетилетие на световния кикбокс.
Сериозен успех постигна и Михаил Динев. Бургазлията стана шампион в най-тежкия стил К1 в кат. до 91 кг. Златни медали в различни категории и стилове взеха също така Даниел Георгиев, Михаил Георгиев, Кристина Николова, Лъчезар Хаджигенов, Анелия Тодорова, а детският отбор до 12 г. спечели комплексната титла.