Феноменален гол донесе победа на Франция срещу Румъния на откриването на Евро 2016

89-а минути на мача Франция - Румъния. Резултат 1:1. Северните комшии се бранят храбро и не дават шанс на домакините.

В същата минута топката попада в Дмитри Пайе, той я овладява майсторски и с великолепен шут от двадесетина метра я праща във вратата на Румъния - 2:1!

Изстрелът на полузащитника на английския "Уест Хем" донесе победата на домакините на европейското първенство. Над 70 000 французи на "Стад де франс" изпаднаха в екстаз, докато повече от 10 000 фена на Румъния бяха смълчани.

Мачът, който откри Евро 2016, заслужава поздравления. Двата отбора показаха най-доброто, а румънците изненадващо не отстъпваха на французите, смятани за едни от големите фаворити за титлата.

Първото полувреме завърши 0:0.

След почивката Жейру отбеляза за 1:0, но малко по-късно Станку изравни от дузпа след идиотска дузпа, предизвикана от Евра.