"Сборная" не успя да измъкне точка от Словакия

Отборът на Русия загуби от Словакия с 1:2 в много важен мач от група "В" на Евро 2016. Шансовете на руснаците да преминат груповата фаза стават все по-малко.

На "Стад Пиер Мороа" руснаците не започнаха двубоя по най-убедителния начин. В първите минути липсваха опасни положения. Артьом Дзюба проби добре в 8-ата минута, но не успя да се измъкне в наказателното поле и последвалият удар излезе в корнер. Отговорът на словаците не закъсня и две минути по-късно Марек Хамшик отправи силен шут над вратата. Положенията пред Акинфеев продължиха. Словаците пропиляха добра възможност за изстрел от пряк свободен удар. След шут от 27 метра топката премина на два метра встрани от гредата.

Силни минути за възпитаниците ма Слуцки. С пропуски се отличиха Дзюба, Смолников и Смолов. В 22-ата минута се стигна до най-сериозното положение на руснаците. След добро центриране Дзюба прати топката в страничния стълб, но Козачик внимаваше.  В 28-ата минута Фьодор Смолов получи пространство да стреля от 30 метра, но ударът му излезе встрани.

В 32-ата минута Владимир Вайс получи топката след великолепно центриране. Нападателят елиминира двамата руски защитници само с овладяването на топката и с красив удар даде аванс на своя отбор. Отбраната на "Сборная" започнаха да правя все повече грешки. Хамшик на няколко пъти се вклини много лесно в наказателното поле на Акинфеев. Така се стигна до второто попадение на символичните гости. Секунди преди реферът Скомина да даде край на първата част, Марек Хамшик реализира фамозен гол с изстрел по диагонала. Коженото кълбо рикошира в далечната греда и остави руския страж безпомощен.

Руснаците се опитаха да пресират противника в началото на втората част, но Шкъртел и колегите му се отбраняваха безгрешно. В 54-ата минута Дуда се опита да направи резултата класически със силен шут, но Акинфеев успя да избие над вратата. Двубоят стана много равностоен. Положения не липсваха и пред двете врати. В 68-ата минута, голмайсторът Хамшъл на два пъти стреля, но ударите му бяха парирани от защитници. В 80-ата минута "Сборная" върна интригата мача, след гол на Глушаков. Полузащитникът на "Спартак" (Москва) получи топката след центриране отбеляза с глава, след центриране на Смолов.

Руснаците се вдъхновиха след гола и създаваха множество положения пред вратата на Козачик. В 86-ата минута Глушаков шутира от дъгата на наказателното поле, но ударът му беше неточен.

Състави:

Русия: 1. Игор Акинфеев, 3. Георги Шченников, 5. Роман Нойщедтер 4. Сергей Игнашевич, 3. Игор Смолников, 14. Василий Березуцки, 13. Александър Головин, 17. Олег Шатов, 22. Артьом Дзюба, 9. Александър Кокорин, 10. Фьодор Смолов

Словакия: 23. Матуш Козачик, 3. Мартин Шкъртел, 4. Ян Дюрица, 15. Томаш Хубочан, 2. Петер Пекарик, 8. Ондрей Дуда, 17. Марек Хамшик, 19. Юрай Куцка, 7. Владимир Вайс, 22. Виктор Печовски, 20. Роберт Мак