Още две титли за атлетите на балканиадата

Българските лекоатлети спечелиха още две титли във втория състезател ден на балканското първенство в румънския град Питещи. Със златни медали се окичиха Радослава Мавродиева в тласкането на гюлле и Мирела Демирева в скока на височина. Така титлите за българския отбор от състезанието станаха общо пет. Ден по-рано триумфираха Георги Иванов на гюлле, Ивет Лалова на 100 метра и Митко Ценов на 5000 м.

Мавродиева бе недостижима в сектора за тласкане на гюлле. Лекоатлетката от Сливен спечели първото място с резултат 18,12 метра. След това Демирева взе златото, като скачаше трудно и в един момент дори изглеждаше, че ще се задоволи с третото място със скромния за нея резултат от 188 см, които все пак преодоля при третия си опит. После Мирела премина и над летва на височина 191 см, което се оказа достатъчно за първото място. Втора е Мария Вукович (Черна гора) със 188 см.
В тройния скок Момчил Караилиев завърши трети с 16,24 метра, а Румен Димитров остана пети с 16,12 м. В овчарския скок Атанас Петров с 5,00 м стигна до бронза, но и записа личен рекорд.

Така от балканиадата в Питещи освен петте титли националите на България спечелиха един сребърен медал и 5 бронзови отличия.
Междувременно Шабан Мустафа победи в планинското бягане на връх Вихрен - „Пирин рън“, като пробяга 13-километровото трасе за 1 час и 44 минути. Втори е Иван Сираков, трети - Мартин Проданов, а четвърти - Кирил Николов-Дизела. При жените се наложи Антония Григорова с време 2.18:29 ч, следвана от Мария Николова и Диана Димитрова.