Григор с бърза победа на „Уимбълдън“

Григор Димитров започва с бърза победа на „Уимбълдън“. За 90 минути тенисистът срази американския квалификант Бьорн Фратанджело с 6:3, 6:4, 6:2 Това бе първи мач помежду им и първи успех на българина след 6 поредни загуби до момента.

В световната ранглиста Димитров прогресира с две места и вече е 37-и.

Цветана Пиронкова обаче загуби 12 позиции и е 71-ва. Специалистите смятат, че тя може да поднесе изненадата в Лондон, след като миналия месец стигна до четвъртфиналите на „Ролан Гарос“. Тя започва с швейцарката Белинда Бенчич, срещу която има две загуби.

А на „Уимбълдън“ на 3 юли Юлия Берберян ще бъде отличена от Женската тенис асоциация. Тя ще получи наградата „Майка“ за дейността си като треньор и майка на сестрите Малееви. В Лондон Берберян ще е с трите си дъщери - Мануела, Катерина и Магдалена, стигнали до топ 6 в света.