ХИК плаши „Берое“ с дълъг път

„Берое“ завърши 1:1 с ХИК (Хелзинки) в първия мач между двата тима от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Гостите от Финландия откриха резултата в 37-ата минута чрез колумбийския нападател на Веселин Пенев в 49-ата минута. „Берое“ ще има трудна задача в реванша. За него гостите от Финландия плашат нашите с дълъг път и изкуствен терен.

„Да вкараш гол на чужд терен, е винаги добре и можем да сме доволни преди реванша - каза треньорът на ХИК Мика Лехкосуо. - Трябваше да пътуваме 3000 км. Сега „Берое“ трябва да пътува толкова и да играе на изкуствен терен. В добра позиция сме.“

Ако все пак тимът на Александър Димитров успее да отстрани ХИК, ще срещне победителя от мача между „Гьотеборг“ и полския „Пиаст“. Първият двубой завърши с победа за шведите с 3:0.