Късметът обърна гръб на Анчелоти в дебюта му с "Байерн"

Новият старши треньор на Байерн (Мюнхен) Карло Анчелоти не започна добре в дебютния му двубой начело на тима, след като Ариен Робен получи травма. Холандецът започна като титуляр в спаринга с аматьорския Липщат 08, вкара гол в началото, но още преди края на полувремето напусна терена със съмнения за разтежение. Сега всички стискат палци контузията му да не е сериозна.

Иначе шампионите не бяха убедителни и едва се наложиха с 4:3 като гости, като за тях се разписаха още Джулиан Грийн и Франк Рибери, а и футболист на съперника си врата автогол. Байерн водеше с 4:0, но след това свали темпото и позволи на шестодивизионния отбор да върне три от попаденията. За това спомогна и фактът, че след почивката в игра за гранда се появиха доста от юношите.