"Лудогорец" допусна два домакински гола в равенство с "Цървена звезда"

"Лудогорец" не успя да извоюва добър турнирен резултат срещу "Цървена звезда" в първи мач от третия предварителен кръг от Шампионската лига, предаде Sprotal. Двата тима изиграха инфарктен мач и завършиха 2:2.

Реваншът е след седмица в Белград, където българският шампион ще има още един шанс да докаже, че е по-добрият тим и заслужава да продължи напред в най-комерсиалния турнир. Точни за "орлите" бяха Джонатан Кафу (43) и Клаудио Кешеру (76). За гостите от Сърбия се разписаха Катай (48) и Канга (68).

Попадението реализира Джонатан Кафу в 43-ата минута, след солова акция. Нападателят пое пред наказателното поле, размина няколко човека и вратаря, и на празна врата опъна мрежата.

В 48-ата минута Катай изравни. Футболистът на "Звезда" бе оставен сам отдясно на атаката, излъга Моци и Светослав Дяков, и с прецизен удар по земя не остави шанс на стража Стоянов.

В 68-ата минута Канга смълча публиката на "Лудогорец арена". Играчът прехвърли майсторски Стоянов за 1:2.

В 76-ата минута Моци изведе на добра позиция Клаудио Кешеру и голмайсторът на "орлите" изравни с точен удар - 2:2.