Атака на смъртта прати Унгария в рая (ВИДЕО)

Унгария се класира там, за където мечтаеше България. Маджарите, съкрушили мечтите на „лъвовете“ през октомври след 3:1 в София, сега взеха и финалния плейоф за Евро 2020. „Червените“ чакаха дълго, за да ликуват срещу Исландия. Атака на смъртта, започнала след изчистване от голлинията пред Петер Гулачи, прати унгарците в групата на смъртта с Германия, Франция и Португалия. До 88-ата минута домакините губиха с 0:1, Гилфи Сигурдсон бе точен за скандинавците. Но Унгария показа здрави нерви, за да дойде болезненият удар по „викингите“. Първо натурализираният французин Люик Него, появил се в 84-ата минута, изравни. А Доминик Шобошлай, тръгнал зад центъра, вкара, за да поведе Унгария към финалите на Евро 2020.

„Когато бях дете мечтаех да играя срещу Кристиано Роналдо – обяви минути след успеха големият герой на вечерта в Будапеща. - Следващото лято ще сбъдна тази си мечта.“

А неписано правило във футбола цената на героите да се вдига само с един мач не направи изключение и този път. В часовете след победния гол, атакуващият футболист бе свързан с някои от най-големите отбори на Стария континент. Според различни информации на пресата в Европа, играчът на „РБ Залцбург“ е желан от „Арсенал“, „Милан“ и „Наполи“. Но испанският AS на свой ред обяви, че в надпреварата за подписа му е готов да се включи и „Реал“ (Мадрид). На „Сантяго Бернабеу“ дори потриват ръце от потенциално изгодната сделка, тъй като откупната клауза на Шобошлай е 25 млн. евро.