Австрия настигна фаворитите в група D след успех над Полша на ЕВРО 2024

Австрия победи с 3:1 Полша в среща от група D на Евро 2024 и завърза класирането, настигайки фаворитите Нидерландия и Франция. И трите тима са с по 3 точки преди двубоя на "лалетата" и "петлите" по-късно днес.

Титуляр за Полша бе полузащитникът на Лудогорец Якуб Пьотровски.

Австрия поведе в 10-ата минута с гол на Гернот Траунер с глава. Желински в 17-ата минута и Никола Залевски секунди по-късно се опитаха да изравнят, но неуспешно. В 31-ата минута Кшищоф Пьонтек все пак вкара за 1:1. В последните секунди на първото полувреме Пьотр Желински провокира вратаря на Австрия, който спаси удара му.

Австрия вкара втори гол в 67-ата минута чрез Кристоф Баумгартнер. Патрик Вимер можеше да реши всичко, но полският страж Войчех Шчесни отрази удара му. Вратарят на Полша обаче не издържа на напрежението и събори Марсел Забицер в наказателното поле в 77-ата минута, а Марко Арнаутович отбеляза от дузпа за 3:1 и оформи крайния резултат.