България губи с 0:1 от Сърбия на полувремето, Десподов нацели гредата

Българският национален отбор губи с 0:1 от Сърбия в евроквалификация от група G на полувремето. Мачът може да класира домакините на ЕВРО 2024, ако спечелят дори само точка на стадиона в Лесковац. В началото на срещата наставникът на домакините Драган Стойкович поздрави сърдечно българския си колега Илиан Илиев и щаба му. На срещата присъстват сръбският президент Александър Вучич и президентът на УЕФА Александър Чеферин.

В 7-мата минута Сърбия отправи първия удар към вратата на Наумов. Костич стреля по диагонал, но топката мина покрай гредата. В 11-та минута Лукич стреля от 16 метра, топката премина през гората от играчи в българското наказателно поле, но не изненада вратаря ни Даниел Наумов. Само 60 секунди след това Гудел опита рефлекса на стража ни, който лесно спаси удара му. В 17-та минута Сърбия поведе с дебютен гол на Милош Велкович. Тадич центрира отлично, топката попадна на главата на голмайстора в наказателното поле и "орлите" поведоха в резултата. В 21-вата минута Александър Митрович отправи удар с глава от 12 метра, но вратарят на България отново спаси. В 28-ма минута "орлите" имаха страшен късмет, след като тимът на Илиан Илиев можеше да изравни с удар на Десподов от 17 метра по диагонал, който обаче нацели гредата. В 34-та минута нов шанс имаха момчетата на Пикси Стойкович. Живкович стреля диагонално отблизо и отново вратарят на България Даниел Наумов спаси удара му. Секунди по-късно пропуск от воле направи и Живкович. В последните секунди на първата част Миленкович удари Десподов без топка в лицето, след което шурна кръв, а българският капитан получи лекарска помощ. Сръбският футболист обаче не получи чист червен картон за нарушението.