България спечели втора победа на Балканиадата по волейбол за жени под 16 години

БФВолейбол

България спечели втора победа на Балканиадата по волейбол за жени под 16 години. Воденият от Владислав Тодоров тим спечели срещу Румъния с 3:1 (25:19, 23:25, 25:7, 25:22). В първия ден от турнира в столичната зала „Христо Ботев" нашите надиграха Черна гора с 3:0. За първи път в историята се провежда Балканиада за тази възраст.

Първият гейм започна равностойно и се движеше точка за точка, но така бе само до 3:3. След това България взе солидна преднина с 9:4 и изглеждаше, че лесно ще спечели. Румънките обаче също имаха какво да покажат. Те започнаха бавно да топят пасива си и равенство дойде при 12:12. Тогава последва серия от три български точки. Те не се оказа достатъчни на този етап. Румъния отново изравни. Чак с финален щурм българките направиха нова серия, която им донесе успех с 25:19.
Втората част също започна оспорвано. Този път Румъния първа взе преднина – 6:4. Нашите изпуснаха златен шанс да изравнят след недобра организация при атаката си. А това доведе и до четири точки пасив – 5:9. Дълго време през гейма Румъния се виждаше като победител. Нашите намаляваха разликата, но не изравняваха. В последните минути все пак и това се случи 23:23. Вместо обрат обаче румънките направиха две поредни точки и изравниха – 25:23.
Третият гейм беше истински рецитал на България. Явно ядосани от развоя на втория, нашите дръпнаха убийствено с 11:1. И когато Румъния направи втората си точка, последва серия от пет за българките. Твърде рано стана ясно, че ще поведе с 2:1. И това се случи с убедителното 25:7.

В четвъртата част Румъния изглеждаше по съвсем различен начин Не само поведоха с 2:0, но след това започна да поддържа разлика от три точки. Нашите изравниха след прекъсване за 14:14. Дойде време България да покаже играта си от третия гейм. Момичетата заиграха уверено и дръпнаха с две точки 18:16. В името на драмата Румъния изравни – 19:19. В играта на нерви младите българки показаха характер. Нашите направиха пет поредни точки и докоснаха победата. Вече имахме четири мачбола. Румъния успя да спаси първите два от тях. А успехът дойде с грешен начален удар – 25:22.
В първия двубой за деня Сърбия драматично победи Черна гора с 3:2 (20:25, 26:24, 25:18, 26:28, 17:15).

Утре България играе втори мач за деня – срещу Сърбия от 18,30 ч. Преди това е двубоят Турция – Черна гора (16 ч.). Румънките почиват.
Цената на дневния билет за зала „Христо Ботев" е 5 лева. Мачовете се предават директно и в You Tube канала на БФ Волейбол.