Балканска конспирация на световното - хърватите обвиняваха Борян в симулативна игра, Мароко изненада приятно (ВИДЕО)

Световното първенство е почти към края на груповата фаза. В група F хърватите се нуждаеха поне от равен срещу Белгия, за да не се сбогуват още сега с турнира, а според твърденията на техните медии вратарят на Цървена звезда Милан Борян умишлено е играл под възможностите си, за да ги тласне към изпадане.

Мароко победи Канада с 2:1, а в другата среща Хърватия и Белгия завършиха 0:0, като в групата ситуацията е доста "странна".

Самото начало на двубоя между Мароко и Канада бе белязано от изключителна грешка на Милан Борян, който на практика подари гол на Хаким Зийеш. С този гол Мароко успя да се изкачи до първото място в групата, докато медиите в Хърватия обвиниха вратаря на Цървена звезда в умишлена слабост.

- Милан Борян даде гол на Мароко - гласи заглавието на Slobodne dalmaticije.
- Борян подари гол на съперника с необяснима груба грешка - е заглавието на портала Jutarnji.hr.

В опита на Борян да изчисти топката, я подари на Хаким Зиеш, който прехвърли стража за 1:0. Борян извади топката от мрежата си и в 24-ата минута, когато Юсеф Ен Несири вкара за 2:0.

Пет минути преди края на редовното време Канада намали изоставането си след автогол на Найеф Агер, който засече центриране в собствената си врата (2:1) и реализира първия подобен гол на шампионата.

В продължението на първата част попадение на Юсеф Ен Несири от Мароко бе отменено заради засада, а в 72-ата минута Атиба Хътчинсън стреля, но топката срещна напречната греда на вратата на мароканците, след което тупна на голлинията, но не я премина с целия си обем.

Щастливото развитие в групата все пак беше на страната на хърватите, които се класираха като втори в групата. Въпреки скучното 0:0 на таблото мачът имаше няколко инфарктни положения. В 14-ата минута бе отсъдена дузпа за Хърватия за нарушение на Караско срещу Крамарич в наказателното поле. Цели 4 минути след това тя бе отменена заради засада на Ловрен след намесата на ВАР.  След това Ковачич опита удар от границата на наказателното поле, но Тибо Куртоа изби в корнер, а при следващия обстрел на вратата му от страна и на Брозович отново не позволи тя да бъде застрашена. Секунди след това и Модрич не успя да реализира, а 60-ата минута белгийците нацелиха гредата след карамбол и два удара на Караско и Лукаку.

За осминафиналите  се класират Мароко като лидер в групата със 7 точки и вторият Хърватия с 5. Отпадат Белгия с 4 и Канада без нито една точка.