„Барса“ бие с жокер „помощ от съдията“

Скъпоценно 1:0 над „Валядолид“ приближи „Барселона“ на точка от „Атлетико“ (Мадрид) в Ла Лига. Успехът на „Ноу Камп“ донесе Осман Дембеле в 90-ата минута. В Испания обаче посочиха главния съдия Сантиаго Хайме Латре като основен факто за победата. Реферът подмина явна игра с ръка на Жорди Алба в собственото наказателно поле, а в 79-ата минута изгони пресилено Оскар Плано. А според съдийския експерт Хуан Андухар Оливър дори попадението на каталунците е било нередовно.

"Този гол трябваше да бъде отменен, защото десет секунди по-рано Алба извърши нарушение срещу Роке Меса, с което спечели топката преди гола", каза съдията пред радио „Марка“.

Фаулът обаче не бе отсъден, а Дембеле на втора греда засече за 1:0.

„Видях бавна и уморена „Барселона“ от самото начало – призна Роналд Куман, наставник на тима. – Не контролирахме мача, представянето ни бе далеч от стандартите.“

Преди срещата Лионел Меси пък получи специален подарък от клуба, след като подобри рекорда на Шави за най-много мачове. В Каталуния побързаха да отчетат, че това е добър знак за бъдещите взаимоотношения между двете страни, предвид изтичащия договор на аржентинеца през лятото.