Барселона спечели Шампионска лига при жените

Отборът на Барселона спечели за втори път в историята си Шампионската лига при жените, след като на финала в Нидерландия осъществи страхотен обрат от 0:2 до 3:2, побеждавайки Волфсбург. Испанките дублираха успеха си от сезон 2020/21 и се изравниха по брой трофеи в надпреварата с германките. Футболистките на Волфсбург откриха резултата на "Филипс Стейдиъм" в Айндховен след само три минути игра с гол на полякинята Ева Пайор. В 37-ата минута Александра Поп вкара за 2:0. Между 48-ата и 50-ата минута обаче Барселона стигна до равенство с двата гола на Патрисиа Гихаро.

Двадесет минути преди края на редовното време "каталунките" стигнаха и до пълния обрат, след като Фридолина Ролфьо вкара за 3:2 и донесе титлата на своя тим в Шампионската лига.

По този начин дамският тим на Барселона оформи дубъл през сезона, след като вече триумфира с титлата в първенството на Испания.