Бензема има един мач, за да подобри рекорд на Роналдо в ШЛ

Карим Бензема направи разликата, когато трябваше да се утвърди като лидер в Шампионската лига. Лиончанинът има 10 гола в шестте мача от фазата на елиминациите, постижение, равно на това на бившият му съотборник Кристиано Роналдо от сезон 2016-17. Никой никога не беше изравнявал тази цифра и сега Бензема има 90 минути (или повече) пред себе си, за да счупи рекорда. 60% от головете на Бензема в плейофите бяха в два поредни мача. Той отбеляза и трите попадения за своя отбор в реванша от осминафиналите срещу Пари Сен Жермен. Само 17 минути му бяха достатъчни, за да обърне равенството и да утвърди хегемонията си в Шампионската лига 2021-22.

Нападателят удължи серия си в следващия двубой, като гост и на терена на действащия европейски шампион Челси. Бензема заглуши "Стамфорд Бридж" с хеттрик, който проправи пътя за полуфиналите. 1-3 в Лондон не беше достатъчно. Челси обърна хода на мача в Мадрид, Родриго изравни и равенството доведе до продължения. В 96-та минута с гола си Бензема нареди Реал сред четирите най-добри отбора в турнира.
Голмайсторът в Шампионската лига (15 гола) ще има възможността да счупи всички рекорди срещу Ливърпул днес.