Берое вгорчи домакинския дебют на Пирин

Берое победи Пирин в последен мач от 2-ия кръг на efbet Лига с 3:2 в Благоевград. Още в 7-ата минута Алиун Фал отбеляза първия гол за "орлетата”. В 11-ата минута ВАР разгледа ситуация, при която Реян Даскалов отклони с ръка топката в наказателното поле. Съдията Гидженов отсъди дузпа. Зад бялата точка застана Красимир Станоев, който изравни за 1:1. В 23-ата минута Станислав Костов обърна резултата за 2:1. Капитанът Николай Бодуров се контузи и бе принудително заменен след полвин час игра. В края на мача Омар Само засече топката с глава за 2:2. В 90-ата минута Али реализизра за 2:3.

В този мач Мартин Камбуров имаше шанс да изравни рекорда за най-много голове на Петър Жеков, но не игра поради наказание за получен червен картон в първия кръг на шампионата. За Пирин това бе дебют пред родна публика в първенството.