Бомба на Рашфорд прати Юнайтед на 1/4-финал в Лига Европа, Ювентус и Фейенорд също мечтаят

Манчестър Юнайтед победи Бетис с 1:0 като гост в мача-реванш от осминафиналите в турнира Лига Европа. В първия двубой "червените дяволи" спечелиха с 4:1 и се класираха на 1/4-финалите в турнира.

Единственият гол в мача в 56-а минута вкара Маркъс Рашфорд от далечна дистанция.

Ювентус също ще играе на 1/4-финалите, след като отново победи Фрайбург, този път с 2:0 и след 1:0 в първата среща продължава напред.

Надеждите на Фрайбург бяха попарени в 56-ата минута на мача, когато Гюлде си спечели втори жълт картон за игра с ръка и беше отсъдена дузпа за италианския клуб. Влахович бе точен и безкомпромисен. Крайното 2:0 оформи Федерико Киеза с гол в продълженията на мача.

И Фейенорд ще намери място на жребия за следващата фаза, след като надигра Шахтьор Донецк със 7:1, най-голямата победа в новата история на турнира. Първият мач завърши наравно 1:1. По две попадения отбелязаха Кокча и Идриси, а по едно - Хименес, Джаханбакш и Данило.