Ботев и Берое ще делят Тракия

Ботев (Пловдив) и Берое се изправят в поредното издание на Битката за Тракия. Срещата е от 8-ия кръг на efbet Лига. Двубоят е от 20:30 часа на Коматево.

В миналия кръг Ботев победи Арда (Кърджали) с 2:1, а Берое се поздрави с успех 1:0 над Царско село. Доброто представяне до момента отрежда на Ботев и Берое съответно второто и четвъртото място във временното класиране. Треньорът на заралии Петър Колев няма да може да разчита от първата минута на Мартин Камбуров. Легендарният нападател ще остане на пейката.

Азрудин Валентич няма да разчита на новото попълнение Реда Рабей, който е наказан за един мач.

В историята на най-високото ниво на българския футбол Берое е надделявал над Ботев 39 пъти. Равенствата са 28, а победите на сметката на "жълто-черните" са 40. Головата разлика е 168-143 в полза на "канарчетата". Днешният мач е под номер 108 между двата тима, а двубоите в Пловдив са 53. В тях "зелено-белите" имат 9 победи, 13 равенства и 31 загуби.