Ботев Пловдив схруска Берое в Дербито на Тракия

Ботев (Пловдив) победи Берое с 4:1 в дербито на Тракия от 12-ия кръг на Еfbet Лига. В 4-а минута домакините можеха да поведат с гол на Фаустас Степонавичус, но силен негов шут бе неточен. В 13-а минута футболисти на двата отбора се спречкаха и бяха наказани с жълти картони, след като бе извършено нарушение срещу Акере. В 18-а минута Вини Трибуле с глава можеше да отбележи в полза на Берое, но стреля встрани от вратата. В 35-а минута Ботев получи правото да изпълни дузпа за нарушение на капитана Божидар Пенчев, а Антоан Бароан вкара за 1:0. В 47-ата минута Антоан Бароан получи топката пред наказателното поле и майсторски, с удар от далечно разстояние вкара втория си гол в мача за 2:0. В 64-ата минута директен червен картон получи вратарят на гостите Хуан Лунгарсо. Бароан имаше шанс да вкара отново сам срещу него, но Лунгарсо боксира топката извън наказателното поле. Реферът Ивелин Занев прегледа с ВАР ситуацията и го изгони. Наставникът на Берое Хосе Ачиари извади полеви играч - Франко Рамос, за да вкара резервния си вратар Родриго Ачинели, а Реда Рабей изпълни свободния удар от дъгата на наказателното поле, но Енцо Ойос се намеси с ръка. Реферът отсъди дузпа, която Антоан Бароан превърна в своя трети гол в двубоя.
В 85-ата минута Берое се върна частично в мача, след като Майк Севайос асистира на Джани Политино, който вкара за 3:1.
Само 2 минути по-късно обаче Ивелин Попов разстреля Ачинели за 4:1, а Ботев (Пловдив) спечели дербито на Тракия.

След успеха пловдивчани са 11-и с 12 точки, а Берое е 8-и с 14.