Бразилия се самоуби величествено, Хърватия е на полуфинал на световното

Бразилия загуби феноменално, грандиозно от Хърватия, а тимът на Златко Далич се класира на полуфиналите на световното първенство по футбол в Катар след дузпи.

Колкото и старателно да бяха подготвили стратегията си за мача, хърватите допуснаха една грешка, която Неймар наказа в 106-ата минута. След това обаче успяха да я поправят и отново си дадоха шанс да мечтаят, изравнявайки за 1:1, както свършиха продълженията в тази среща.

През първата част двата тима си размениха по няколко опасни удара, но Перишич бе неточен на два пъти, а Винисиус и Неймар не успяха да преодолеят хърватския страж Ливакович. През второто полувреме играта стана по-динамична, а Неймар пропусна най-чистото положение в мача до момента при игра 1:1 срещу Ливакович. Тите пусна в игра Антони и Родриго вместо Рафиня и Винисиус Жуниор. Неймар и Пакета отново не успяха да преодолеят Ливакович при няколко от десетките си голови възможности. Редовното време завърши 0:0.

Педро за Бразилия в 101-ата минута и Брозович две минути след това пропуснаха чисти положения в първата част на продълженията. И тогава дойде минутката на Неймар - 106-ата. Той бе изведен сам срещу Ливакович, този път го излъга и удобно си насочи топката към вратата, вкарвайки така скъпоценния гол за Бразилия.
С това попадение той изравни рекорда на Пеле с фланелката на Бразилия. И двамата имат по 77 попадения с екипа на Селесао. Кралят на футбола пожела късмет на родината си от болница "Сао Пауло", където е хоспитализиран и се лекува от постковид инфекция.

Драмата на терена стана пълна в 117-ата минута, след като Бруно Петкович изравни с далечен изстрел по посока на вратата на Алисон, който след рикошет в бразилски защитник влетя неспасяемо зад голлинията. Продълженията завършиха 1:1 и последваха дузпи, при които за Хърватия точни бяха Влашич, Майер, Модрич и Оршич, а за Бразилия Родриго пропусна след перфектна намеса на Ливакович, след него обаче точни бяха Каземиро и Педро, но и Маркиньос би в гредата и уби мечтата за 6-ата титла на бразилците.

Хърватия чака победителя от мача Аржентина - Нидерландия на полуфинала.