Челси се дъни, Милан плаши в група Е на ШЛ

Английският Челси спечели само точка срещу РБ Залцбург в мач от група Е на Шампионската лига. Двата тима завършиха 1:1. Рахийм Стърлинг откри резултата за домакините в 48-ата минута, а Ноа Окафор изрвни в 73-ата.
В другия мач от групата италианският Милан победи с 3:1 Динамо Загреб. Оливие Жиру откри резултата в 45-ата минута от дузпа. Алексис вкара за 2:0 веднага след подновяването на играта след първото полувреме, а Мислав Оршич върна едно попадение в полза на хърватския тим в 56-ата минута. Томасо Побега в 77-ата минута обаче успокои феновете на домакините, отбелязвайки третия гол за успеха на италианския тим. По този начин Милан излезе начело в класирането с 4 точки, а Динамо е втори с 3. РБ Залцбург е четвърти с 2 точки, а изненадващо Челси е последен с 1.
В следващия кръг на 5 октомври от 22:00 „сините” от Лондон ще срещнат агресивния Милан, а Динамо Загреб играе с РБ Залцбург.