„Черно море” надигра категорично „Ботев” (Пд) на „Тича”

Черно море победи Ботев (Пд) с 2:0 в мач от втория кръг на efbet Лига. Двубоят на „Тича” започна с няколко минути закъснение заради проблем с мрежата на една от вратите. Още в началото на мача възпитаниците на Илиан Илиев се хвърлиха в атака. Вратарят на гостите Аргилашки бе в ролята на мишена, която домакините обстрелваха от различна дистанция. 10 удара по посока на вратата на „канарчетата” за 45 минути игра, от тях 5 - в очертанията на вратата. Домакините обаче реализираха само едно попадение. В 4-ата минута Стефан Велев шутира над вратата, а след това и Родриго стреля неточно. Първият удар в очертанията на вратата на Ботев (Пд) бе дело на Пабло Гарсия в 25-ата минута. Две минути по-късно “зелено-белите” най-накрая матираха “жълто-черната” отбрана и Аргилашки. Родриго Енрике с левия крак прати топката в мрежата на пловдивчани за 1:0. Натискът на “Черно море’’ продължи до почивката. Атака след атака към вратата на “канарчетата”. Много лесно домакините преодоляваха защитата на Ботев (Пд), но в повечето случаи ударите им бяха неточни. Епизодични опити на гостуващия тим да създаде нещо смислено в атакуващ план и само един неточен удар по посока вратата на „моряците”. Пабло Гарсия и Файсел Хасми не успяха да реализират втори гол, за да се оттеглят домакините на почивка с по-сериозна преднина в резултата. На почивката бе извършена една смяна в състава на ‘’Ботев” (Пд). Рожденикът Филип Филипов бе заменен от Станислав Работов. В началото на второто полувреме „жълто-черните” се активизираха, опитваха се по- често да поглеждат към вратата на „Черно море”. В 55-ата минута гостите организираха първата по- сериозна атака, но Геоорги Георгиев спаси удара на Атанас Илиев. В ответната атака пред другата врата - Родриго Енрике стреля покрай вратата. Родриго Вилева, който влезе в игра след почивката, също стреля опасно с глава. “Жълто-черните” отговориха чрез Маркиньос, който стреля с глава, но топката премина покрай страничния стълб. Нападателите на домакините пропуснаха толкова много положения, че трябваше в атака да се включи един от бранителите – Живко Атанасов, за да отбележи второто попадение в мача. В 79-ата Атанасов с много техничен удар прати топката в мрежата. Това е първа победа за “моряците’’ от началото на сезона и вече имат в актива си 4 точки. Ботев Пд е с победа и загуба и три спечелени точки от началото на сезона.