"Черно море" потопи надеждата на ЦСКА за директна квота за Европа, завоювайки среброто

Абсолютна драма се получи в дербито, което имаше специален заряд за ЦСКА и Черно море преди края на сезона. В прекия двубой за второто място между двата тима моряците победиха с 1:0, но в мача феновете видяха всичко - от отменена дузпа, през червен картон, та до тежка контузия.

Първият точен удар в срещата бе дело на Джонатан Линдсет в седмата минута, но той не успя да застраши вратата на Дюлгеров. Минути преди края на първата част Тобиас Хайнц падна на терена след удар от Живко Атанасов в наказателното поле на Черно море, но реферът Георги Кабаков отсъди фаул в атака. Това бе едно от най-спорните положения в двубоя, което изнерви и щабовете, и играчите, и феновете.

В 50-ата минута вратарят на "армейците" Густаво Бусато беше изгонен след получен директен червен картон. Стражът се хвърли с бясна скорост върху връхлитащия Уесли Жуниор и се наложи футболистът на гостите спешно да бъде откаран с линейка в болница. Освен това Бусато игра с ръка извън наказателното поле. След фаула резервата на Бусато Димитър Евтимов не изби по най-добрия начин удар на Атанас Илиев, а при добавката Пабло Гарсия вкара победния гол.

Минути след това реферът Кабаков отсъди дузпа за ЦСКА след фасул на Живко Атанасов срещу Тибо Вион, но наказателният удар бе отменен заради засада.

"Моряците" са на второ място и ще спечелят сребърните медали в шампионата. Те никога не са достигали толкова напред в класирането през новия век. ЦСКА остава в "Топ 3" с 67 точки. Вторият в таблицата се класира директно за Лигата на конференциите, а третият ще играе бараж със седмия.

В последния кръг на 26 май от 20:30 ч. ЦСКА гостува на Локо Пд, а за 7-ото място в шампионата се борят Ботев Пд, Арда и ЦСКА 1948.