ЦСКА победи Политехника Яш с 2:1 във втората си контрола от лагера в Банско

ЦСКА победи Политехника Яш с 2:1 във втората си контрола от лагера в Банско след успеха с 2:0 над Беласица в Панчарево и този със същия резултат над Крумовград отново в Банско.

Роман пръв нацели гредата на вратата на Бусато, който спаси и при добавката на Тейшейра. В осмата минута Тибо Вион центрира към Матиас Фаетон, но той стреля в аут. След четвърт час игра и удар на Иван Тасев защитник на Политехника игра с ръка в наказателното поле и главният съдия Иво Андреев отсъди дузпа. Матиас Фаетон, който стреля към долния десен ъгъл, но бившият вратар на Реал Мадрид Хесус Фернандес спаси. В 18-ата минута Браян Кордоба с глава стреля над вратата на Политехника. Резултатът беше открит в 40-ата минута, когато Георги Чорбаджийски намери Матиас Фаетон, а той бе точен за 1:0.

След почивката Томислав Стипич направи 10 промени в състава си, като единственият, който остана на терена от първата част беше Фаетон. В 68-ата минута "червените" вкараха втори гол. Петко Панайотов стреля силно, топката рикошира в тялото на бранител на съперника и прехвърли вратаря. Четвърт час преди края Николас Самайоа с глава отбеляза за крайното 2:1.

Старши треньорът на ЦСКА заяви след победата: „Трета поредна победа, няма как да не съм доволен, но ни очаква много работа, защото бяхме уморени и това се отрази върху нашата игра. Доволен съм на фона на интензивната подготовка. Целта е с всеки следващ мач да сме по-добри. Мога само да съм доволен от играчите. Когато ме питате за нови играчи, не ми трябва преводач, разбирам вече този въпрос. Очакваме нови играчи през следващата седмица. Нашите директори работят по това, проучват ситуацията. Виждам желанието на медиите и феновете, мога да дам жокер, че сте близо до това, което търсим. От това, което показа Брадли де Нойер, доказа, че не е футболист с профила за ЦСКА, като човек имам само добри чувства към него, много засмян, пуска шеги, пожелавам му успех в бъдещата кариера“.