Дамбраускас след дебюта: Тук съм за трофеи

БУЛФОТО

Валдас Дамбраускас, новият треньор на „Лудогорец“, стартира с успех кариерата си в България. Литовецът, заменил Станислав Генчев през зимата, изведе „орлите“ до победа с 3:1 над „Спортист“ (Своге) в последен мач от 1/16-финалите за Купата на България. Срещата трябваше да се играе през есента, когато „зелените“ бяха застигнати от COVID-19 и двубоят пропадна.
„Не правя разлика между шампионат и турнир – обясни Дамбраускас. - За мен е важен всеки следващ мач, не ги деля. Тук съм, за да печеля трофеи. Не е в стила ми да разграничавам един мач от друг.“
В дебюта на новия наставника точни бяха все чужденци. С два гола се отчете Бърнард Текпетей, а един добави Клаудиу Кешерю. Малко изненадващо четвъртият от втория ни ешелон изравни веднага след почивката чрез Деян Христов. Срещата от 1/16-финалите бе дебютна и за новото попълнение на „зелените“, нападателят Пиерос Сотириу. В следващия етап от турнира лидерът в Първа лига се изправя срещу „Царско село“.