Дани Цанков влезе в топ 10 във финала на Еврошампионата по мотокрос

Дани Цанков записа страхотно представяне във финала на европейски шампионат по мотокрос, който се проведе в Италия. В клас 65 сс пилотът на "М6 Ямаха рейсинг тийм" направи невероятно каране в първия манш и финишира на 12-то място. Второто му излизане на трасето в Риола Сардо българският талант подобри класирането си, като финишира с две места по-напред – 10-ти. Така с общ сбор от 20 точки ( 9 + 12 ) възпитаникът на Мартин Тодоров изпълни повече от отлично задачата, поставена от неговия ментор, и влезе сред първите 15 – 9-то място в общото класиране.

В клас 85 сс Венцислав Тошев с „Хускварна“ не успя да спечели точки. Състезателят на "Мото Спорт Варна" финишира на 35-то място в първия и на 32-ро място във втория манш. В крайното класиране Тошев завърши на 35-та позиция. В клас 65 сс участие взеха 33-ма мотокросисти, а в клас 85 сс заявките бяха 46.