Десподов с две асистенции, ПAOK с минимална преднина срещу Борац Баня Лука в Шампионска лига

Гръцкият шампион ПАОК победи босненския Борац (Баня Лука) с 3:2 в първия мач от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Българският нападател Кирил Десподов имаше ключова роля за успеха и даде две от асистенциите за тима си.

ПАОК поведе в 17-ата минута с гол на Константинос Кулиеракис с глава след центриране на Десподов от корнер. Пет минути по-късно Борац изравни от дузпа, реализирана от Себастиан Ерера. В 39-ата минута отново Кулиеракис отбеляза за 2:1. Гостите изравниха в 45-ата минута чрез Енвер Кулашин, но ПАОК стигна до победата с 3:2 в 51-ата минута. Тогава Вилиам Трост-Еконг вкара с глава след центриране на Десподов от ъглов удар.