Джокович се върна от мъртвите, но стигна до полуфинал на "Уимбълдън"

Новак Джокович е на полуфинал на Уимбълдън. Защитаващият титлата си сърбин успя да спечели след невероятен обрат срещу Яник Синер, след като губеше с 0:2 в сетовете, но в крайна сметка успя да победи с 5:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:2.

На полуфиналите Новак ще играе срещу победителя от двубоя Давид Гофен - Камерън Нори.

Мачът между Новак и Синър бе наблюдаван и от кралската двойка принц Уилям и Кейт Мидълтън.
Започна като приказка за Новак, той изведе началния си сервис до нула, след това стигна до три завързани точки за пробив и използва третата, за да поведе в началото. При 4:1 той имаше точка за пробив за 5:1 и на практика реши първия сет. И тогава се случи невероятен обрат. Синер започна да сервира изключително добре, докато Новак тотално грешеше в играта си. Синер върна брейка още в следващия гейм, стигна до брейка и продължи да печели сервис геймовете си, докато Новак се затрудни и се сблъска с точки за пробив и в следващия си гейм. След това успя да се измъкне, но няколко минути по-късно Синер имаше две точки за пробив при 5:5, от които веднага оползотвори първата. В следващия гейм Новак се закани, стигна до равенство, но Синер все пак стигна до първия сет.

Синер продължи да играе в добро настроение и в продължението, сервираше перфектно, така че рядко губеше точки от свой сервис. Новак продължи да играе в контраритъм, позволи на Синер да му отнеме подаването на два пъти, така че сравнително лесно стигна до 2:0 в сетовете.

От началото на третия сет беше ясно, че Новак няма да се предаде просто така. Той вече беше успял шест пъти в кариерата си преди този мач да се върне след 0:2 в мачове от Големия шлем.
Той успя да вдигне нивото си, от друга страна и процентът на сервис на Синер падна. Новак имаше шанс за пробив в първия гейм от третия сет, но след това не го използва. В следващия гейм той брейкна, без да загуби точка. По-късно той успя да направи брейк още веднъж при 5:2, но Синер се отказа след два сетбола. Той обаче само отложи неизбежното и Джокович спечели сета в следващия гейм и намали на 2:1.

Четвъртият сет започна още по-добре за Новак. Той направи двоен пробив в началото, поведе с 4:0 и след това запази предимството до края на сета. Синер заплашваше в моментите, когато Новак сервираше за сета, имаше два шанса за пробив, Джокович също пропусна два сетбола, но не и третия и вкара мача в петия сет, когато отново направи пробив, а след това го потвърди с няколко майсторски дропшота.

В следващия гейм Новак сервираше за мача и постигна страхотна победа.