Дузпа на „Интер“ – „Юве“ раздели Италия

Скандал съпътства голямото дерби на Италия „Интер“ – „Ювентус“. Дузпа в 89-ата минута донесе точката на гостите от Торино, а нарушението на Дензел Дъмфрис предизвика сериозна полемика на Апенините. Решението на главния съдия Маурицио Мариани вбеси наставника на „нерадзурите“ Симоне Индзаги, изгонен за невъздържано поведение. Паоло Дибала пък вкара за 1:1.

„Не знам дали да я нарека дузпа, но тази ситуация съсипа мача – обяви Масимо Морати, бившият президент на „Интер“. – Не се виждаше как може нещо да се случи иначе.“

На свой ред Индзаги допълнително нажежи обстановката: „Това беше единственият начин да допуснем гол. Контролирахме мача и в нито един момент не бяхме поставени под напрежение. Като треньор при такова решение в 89-ата минута няма как да не си ядосан.“

А „Тутоспорт“ обяви, че дузпата е редовна, а нарушението на Дъмфрис е в наказателното поле, каквато е и част от полемиката. В друг мач от кръга „Рома“ на Жозе Моуриньо спря серията от 8 поредни победи на „Наполи“ с 0:0. Равенството за „вълците“ дойде само 3 дни след унизителното 1:6 от „Бодьо/Глимт“ в Лига на конференциите.