Двете ЦСКА-та изненадаха в контроли, Черно море загуби от клуб на македонска легенда

Отборът на ЦСКА записа първата си победа в контролните срещи в Австрия, след като се наложи с 5:3 над четвъртодивизионния Кематен. Австрийският състав  не е с професионален статут. Сам Абфалтерер даде аванс на Кематен в 20-та минута, но ЦСКА стигна до обрат чрез Байрън Морено и автогол на Андреас Калинович. В началото на втората част новото попълнение на "червените" Лазар Туфегджич направи резултата 3:1, възползвайки се от асистенция от друг нов играч на ЦСКА Станислав Шопов. Австрийците стигнаха до равенството след две попадения на Петер Гатахер в 53-та и 75-та минута. Българският тим стигна до победата след два късни гола, като Марк-Емилио Папазов беше точен за 4:3 в 85-та минута, а три Туфегджич оформи крайното 5:3 с втория си гол в мача.

В следващата си проверка ЦСКА ще се изправи срещу австрийския шампион Ред Бул Залцбург, а контролата е в петък (24 юли) от 19.00 часа.

ЦСКА 1948 също победи с 4:1 Локомотив Пд в контролна среща в Банско. За възпитаниците на Любослав Пенев това беше трети последователен успех в контролите, докато за "черно-белите" това беше първо поражение по време на лятната подготовка. Димитър Илиев даде аванс на "смърфовете" с гол в 28-та минута, възползвайки се от грешка в редиците на ЦСКА 1948, но "червените" стигнаха до пълен обрат само в рамките на три минути през втората част. Първо, Ангел Бастунов възстанови паритета след точно час игра с удар от далечна дистанция, а в 63-та минута Георги Русев оформи обрата. До края на срещата ЦСКА 1948 реализира още две попадения, а техни автори станаха Джонатан и Стефан Цонков.

Отборът на Черно море отстъпи с 1:2 на северномакедонския Академия Пандев в друга контрола, играна в Банско.

Срещата беше белязана от любопитен момент в нейното начало, след като се оказа, че няма налична съдийска бригада, която да ръководи двубоя. В крайна сметка след забавяне от четвърт час бе взето решение хора от двата щаба да се нагърбят с тази задача.