Двоен „червен“ удар по „Левски“

БУЛФОТО

ЦСКА записа дубъл срещу „Левски“ през настоящия сезон след 2:0 в голямото дерби на 26 кръг в Първа лига. След 1:0 през есента, сега „червените“ бяха по-убедителни след попадения на Жул Кейта и Жорди Кайседо, привлечен през зимата за сметка на героя от първия дял Али Соу. И двете попадения паднаха преди почивката, а сериозни пропуски на два пъти направи и Георги Йомов. Червен картон в края получи позабравения Илия Димитров. За „червените“ това бе седми пореден мач без поражение в столичния сблъсък. За последно „Левски“ ликува през 2019 година, когато Стивън Перейра си вкара автогол. Успехът сега имаше и негативен оттенък, след като преди мача контузия получи Брадли Мазику, а Кейта излезе с болки още през първата част. С травма излезе и Георги Александров от символичните домакини. Победата утвърди ЦСКА в топ 3, а в оставащите 5 кръга от плейофната фаза тимът на Любослав Пенев ще се бори за сребърните медали.

За „Левски“ това бе 12 поражение през кампанията, а отборът от "Герена" остава в първата четворка, победителят от която ще играе бараж за Лига Европа. В четвърти пореден мач „сините“ бяха лишени от своя наставник Славиша Стоянович, а неговият асистент Живко Миланов все още няма както успех, така и отбелязан гол под негово ръководство. В хода на дербито бившият капитан смени схемата на игра от 4-2-3-1 на 3-5-2, но най-сериозното положение си остана гредата на Мартин Петков от 3-ата минута. Собственикът Наско Сираков бе в ложата през първото полувреме, но след почивката не бе забелязан да се връща на мястото си.

На трибуните пък имаше около 4000 зрители, които обаче не спазиха необходимите мерки. Нито Сектор „Б“, нито тези в Сектор „Г“ бяха на дистанция от 1.5 метра.