Екшън между агитките и победа за Локомотив София белязаха дербито със Славия (видео)

Локомотив (София) победи с 1:0 Славия в столично дерби от деветия кръг на Efbet Лига. Мачът стартира в 19:45 часа в Националния стадион "Васил Левски". В 56-ата минута Октавио даде преднина на "железничарите", разписвайки се с удар по земя в долния ляв ъгъл на Светослав Вуцов и оформи крайния резултат. Въпреки загубата Славия остава трети в класирането със 17 точки, а Локомотив София е 7-и с 12.

Преди това възникна напрежение между феновете на двата тима, но след около 5 минути привържениците вече се бяха успокоили, благодарение на намесата на полицията на Националния стадион. Двубоят беше прекъснат за няколко минути, но стюардите не успяха да се справят сами със сблъсъците по трибуните. Фенове на двата тима в Сектор "А" влязоха в саморазправа, като се опитваха да се замерят с различни предмети и в двете посоки. Преградите между секторите предотвратиха по-сериозни травми.