Фрайбург и Унион Берлин се класираха на 1/4-финалите в турнира за Купата на Германия.

Фрайбург надигра Хофенхайм с 4:1, след като поведе с два гола на Винченцо Грифо още до почивката. В началото на втората част Хофенхайм върна едно попадение, след като Нико Шлотербек прати топката в собствената си врата. Фрайбург продължи напред след още две попадения, дело на Кевин Шаде и Ермедин Демирович.

Берлинчани се наложиха над градския си съперник Херта с 3:2. Гостите поведоха с гол на Андреас Фогълсамер в 11-ата минута. В началото на второто полувреме бранителят на Херта Никлас Старк си отбеляза автогол. "Синьо-белите" върнаха едно попадение в 54-ата минута, след като халфът на Унион Рами Кедира прати топката в собствената си врата. Само 60 секунди по-късно Робин Нох вкара трети гол за гостите. В добавеното време Херта стигна до второ попадение, дело на Суат Сердар.

Лайпциг също продължава напред след успех над Ханза с 2:0, а Хановер се класира на 1/4-финалите след победа над Борусия (М) с 3:0.