Гана и Южна Корея пишат история

Гана и Южна Корея пренаписаха част от своята история на световни финали. Мохамед Салису стана първият защитник на „черните звезди“ с гол на Мондиал при победата с 3:2 в двубой от група „Н“. Неговият съотборник Мохамед Кудус го засенчи, превръщайки се в първия играч на Гана с две попадения в един мач на световни финали. На 22 години и 118 дни той е и вторият най-млад реализатор от Африка на световно след Ахмед Муса от Нигерия, разписал се срещу Аржентина през 2014 година. Победата пък е първа за Гана на финали от 2010-а насам, когато тимът достигна до исторически 1/4-финал, загубен от Уругвай с дузпи.

В същото време Ги Сунг Чо вкара на два пъти от 0:2 до 2:2. Нападателят е първият от своята родина, вкарал повече от веднъж в рамките на 90 минути, както и първият азиатец с две попадения с глава. Натискът на Южна Корея в заключителните 20 минути пък се оказа неуспешен, а след последния съдийски сигнал треньорът на тима Паоло Бенто получи червен картон заради невъздържано поведение към съдийската бригада. Гана остава в борбата за елиминациите с 3 точки, докато Южна Корея е с 1 след 0:0 с Уругвай.