Георги Костадинов с асистенция за Арсенал Тула в мач за Купата на Русия

Капитанът на България Георги Костадинов игра 62 минути за Арсенал (Тула) при категоричната победа с 6:1 при визитата на Динамо (Брянск) в турнира за Купата на Русия. Българинът изведе с капитанската лента и клубния си отбор и подаде за петия гол на гостите, дело на Зурико Давиташвили (59).

Преди почивката Арсенал поведе с 4:0 с головете на Артьом Сокол (11), Кирил Панченко (14), Даниил Хлусевич (19) и Кингс Кангва (44). Преди края на първата част Динамо (Брянск) върна едно попадение чрез Максим Новиков (45). През второто полувреме Александру Тудорие оформи крайното 6:1 за гостите от Тула, които в следващата си среща приемат Велес (Москва) на 27 октомври.

Турнирът за Купата на Русия започва с групова фаза, като Арсенал (Тула) е в група 3 заедно с Динамо (Брянск) и Велес (Москва) - и двата отбора от Втора лига. Трите отбора играят по един мач всеки срещу всеки и първият в групата продължава към елиминациите.