Германия е на 1/4-финал на ЕВРО 2024, дъждът удави "червения динамит"

Германия победи Дания с 2:0 в мач от 1/8-финалите на Евро 2024 в Дортмунд, белязан от голям порой, съпътстван с градушка, който прекъсна мача след 36-ата минута за около 20-25 минути.

През първото полувреме германците поведоха още в 4-ата минута след центриране на Тони Кроос от корнер, след което Нико Шлотербек вкара гол, но ВАР го отмени заради нарушение в наказателното поле на Джошуа Кимих. В 7-ата минута Кимих стреля, но Шмайхел боксира и изби. Веднага след това отново Шлотербек стреля, но стражът спаси. Само 3 минути след това Хавертц стреля, но Шмайхел отново демонстрира кондицията си. В следващата атака и Андрих си опита късмета срещу датския вратар. В 24-ата минута Йоаким Мееле стреля неточно, а в 31-ата минута и Кристиан Ериксен не бе точен от свободен удар в една от редките датски атаки, като прати топката в тялото на защитника на Маншафта Рюдигер.

В 35-ата минута съдията Майкъл Оливър прекъсна мача заради бурята, която се разрази над Дортмунд. Паузата дойде при резултат 0:0, а "Сигнал Идуна Парк" в Дортмунд протече. Играчите се прибраха на сухо в съблекалните, а след като дъждът поспря, мачът бе подновен около 23:00 ч. бълг. време. с доиграване на първата част. Веднага след това Кай Хаверц стреля с глава в тялото на Каспер Шмайхел, който изби топката. В последната минута на първата част Расмус Хойлунд пък провокира Мануел Нойер, който спаси изстрела му.

В 3-ата минута след почивката Йоаким Андерсен откри резултата за Дания, но попадението му бе отменено заради засада. В 52-ата минута бе отсъдена дузпа за Германия. Давид Раум центрира, а Андерсен докосна топката с ръка. Първоначално реферът Майкъл Оливър не реагира, но ВАР му помогна и той отсъди наказателния удар, от който Хавертц вкара за 1:0. След час игра отново той стреля неточно покрай датската врата. В 66-ата минута Хойлунд пробва рефлекса на Нойер, а само две минути след това Джамал Мусиала надбяга Андерсен и отбеляза победния гол за 2:0. Попадение на Виртц в последните секунди бе отменено заради засада. Положението бе разгледано и от ВАР, а решението на рефера бе потвърдено. В 4-ата минута на подължението датският страж Шмайхел спаси още едно негово положение.

На 1/4-финалите Германия ще се изправи срещу Испания или Грузия.