Григор Димитров отстрани Монфис на "Уимбълдън" (ВИДЕО)

Григор Димитров победи Гаел Монфис с 3-0 (6:3, 6:4, 6:3) в мач от третия кръг на "Уимбълдън". В следващия кръг българинът ще срещне Ян-Ленард Щруф (Германия) или Данил Медведев.

В първия сет Гришо не успя да реализира пробив във втория гейм, но взе подаването на съперника си за 4:2 и само след 30 минути игра взе сета с 6:3. Димитров пропусна две възможности да пробие Монфис в първия гейм на втората част, но го проби за 3:2, а след това последва размяна на сервис геймове на нула. Димитров приключи сета на свой сервис за 6:4.

В седмия гейм на третия сет Григор записа третия си пробив в срещата за 4:3. Последва медицински таймаут за Монфис, който се контузи в опит да отиграе топката. Димитров проби за 6:3, с което спечели сета и затвори мача.