Гуардиола прехвърли евролудостта си на Сити, Копенхаген и Севиля не могат да дишат в група G на ШЛ

Един от най-добрите треньори в света Пеп Гуардиола, който още в Барселона мразеше да губи, сега печели с лекота. В мач от група G неговият тим Манчестър Сити се упражни за победата с 5:0 над датския Копенхаген. Звездата на тима Ерлинг Холанд с удоволствие се разписа два пъти – в 7-ата и в 32-ата минута. Английският тим напълно побърка датчаните, които благодарение на Давит Кочолава си вкараха и автогол за 3:0 в 39-ата минута. В 55-ата домакините спечелиха и дузпа, която Риад Марес реализира за 4:0. Новото попълнение на Сити Хуалиан Алварес се разписа за 5:0 в 76-ата минута.
В другия ма от групата Борусия Дортмунд надигра с 4:1 испанския Севиля като гост. Рафаел Герейро в 6-ата минута откри резултата, а германците убиха интригата още до почивката с два бързи гола на Джуд Билингам в 41-ата минута и Карим Адейеми само 120 секунди след това. Юнес Ан-несири върна едно попадение в 61-ата минута за 1:3, но Хулиан Бранд с 73-ата оформи крайния резултат.
Сити вече има 9 точки в класирането, но е преследван от германския тим с 6. Трети в таблицата е Севиля с 1 точка, а Копенхаген е последен – също с 1.
В следващия кръг съперниците отново ще са същите, но при разменено гостуване.