Хари Кейн: Белингам е най-добрият футболист в историята на страната ни

Капитанът на Англия Хари Кейн коментира трудната победа над Словакия (2:1), постигната след продължения и с изравнителен гол само 60 секунди преди края. Той не спести суперлативи за човека, който спаси тима - Джуд Белингам. Той изравни с гол в петата минута на добавеното време, а нападателят на Байерн Мюнхен отбеляза в самото начало на първото продължение, което се оказа достатъчно за класиране на тима на четвъртфиналите.

„Белингам е най-добрият футболист в историята на страната ни. Какъв играч е той, толкова много работи. Той е тук, когато е най-важно. В такива състезания трябва да намериш начин да спечелиш. Този отбор знае как да „копае дълбоко“. Можехме да играем по-добре, но в крайна сметка резултатът е най-важен. Надявам се, че ще продължим така“, каза Кейн.

За място на полуфиналите Англия ще спори с Швейцария, която сензационно отстрани шампиона на Европейското първенство през 2020 г. Италия.