Хърватия спечели бронзовите медали и 27 млн. долара на Мондиала след 2:1 над Мароко

Хърватия победи Мароко с 2:1 и спечели бронзовите медали на световното първенство в Катар. Този успех обаче носи на тима на Златко Далич и милиони долари.
След като световното първенство приключи, ФИФА ще раздаде общо 440 милиона долара на 32-та участващи отбора в Катар. Третото място донесе на хърватите 27 милиона долара, докато отборът, който завърши на четвърто място - Мароко, ще получи 25 милиона от американската валута.

Феновете и на двата тима се радваха на първите голове още до 10-ата минута на двубоя. Йошко Гвардиол откри резултата за хърватите с глава в 7-ата минута, а само 60 секунди по-късно Ашраф Дари изравни. Хърватия показа по-голямо желание веднага след изравняването, но Лука Модрич стреля силно в далечния ъгъл, а вратарят на мароканците Буну се справи. Ашраф Хакими опита с глава да поведе тима си напред в резултата, но ударът му мина покрай вратата.

Минути преди края на първата част Мислав Оршич прехвърли Буну и вкара за 2:1. В 60-ата минута Андрей Крамарич се контузи.

В 74-ата минута Хърватия поиска дузпа, след като Йошко Гвардиол падна в наказателното поле на Мароко, но реферът не реагира и дори не прегледа положението с ВАР. На повторенията се видя, че от това не е имало нужда, а реферът е взел правилно решение. Само минута след това Юсеф Ен Несири можеше да изравни и да прати мача в продължения, но стражът на Хърватия Ливакович отрази удара му.

Все още не се знае дали това е последният мач на капитана на Хърватия Лука Модрич, или той ще продължи да играе до ЕВРО 2024.