Хората под 92 години не са виждали това - Аржентина да загуби на старта след обрат

На световното първенство в Катар днес се случи нещо, което дори някои от най-възрастните ни съвременници не са виждали - Аржентина загуби първия си мач на световно първенство след обрат. Саудитска Арабия победи "синьо-белите" с 2:1 в дебюта си в Катар - първата аржентинска загуба на старта при първи гол за Албиселесте от 1930 г. насам!
Отборът на Лионел Скалони поведе в 10-та минута с гол на Лионел Меси от дузпа след фаул на Сауд Абдулхамид срещу Леандро Паредес и така си отиде спокойно в съблекалнята на почивката.

През второто полувреме Саудитска Арабия обърна нещата чрез голове на Салех Ал-Шехри и Салем Ал Даусари и в крайна сметка това беше победа за отбора на Ерве Ренар.

На финала на Световното първенство през 1930 г. Аржентина се прибира в съблекалнята с предимство от 2-1 гола над Уругвай след попаденията на Пабло Дорадо, Карлос Пеуселе и Гилермо Стабиле, но през втората част Аржентина губи с 2:4.

Логично, медиите в цял свят отбелязват поражението. Корицата на френския L'Equipe е със снимка от празненството в Саудитска Арабия и заглавие „Аржентина падна отвисоко“ .

Испанските As, Marca, Mundo Deportivo и Sport се фокусираха върху "попаденията" на азиатския отбор и някои избраха изображения на Меси с невярващо лице по време на мача.
Sky увери, че Арабия е шокирала Аржентина на старта на участието си на Мондиала, докато The Sun заложи на игра на думи с "ужилването" на арабите.
„Световен шок“ и „Меси не е достатъчен за Аржентина“ бяха част от заглавията на Corriere dello Sporto и La Gazzetta, две много традиционни медии в Италия.

Утре е ден, обявен за национален празник в Саудитска Арабия заради успеха на Мондиала.