И Лудогорец ще играе на 1/4-финалите за Купата след лесна победа над Локо Пд

Българският шампион Лудогорец победи с 4:0 Локомотив Пловдив и ще играе на 1/4-финалите в турнира за Купата на България. Още в 11-ата минута се разписа Кайо Видал след триходова атака между него, Клод Гонсалвеш и Бърнард Текпетей. В 42-ата минута Квадво Дуа се опита да прехвърли вратаря Хоркаш, но хърватинът улови топката. Малко повече от 10 минути след началото на второто полувреме Хорхе Сегура получи втори жълт картон и бе изгонен, след като блъсна в гръб Дуа. В 72-ата минута Франко Русо можеше да отбележи с глава, но стреля над вратата. В 75-ата минута Рик Джонатан с удар от около 20 метра вкара за 2:0, а в 84-ата Руан Секо бе точен за 3:0. В продължението на срещата Матиас Тисера се разписа за 4:0.