Исторически момент в мач от Висшата лига

Джо Брайън ликува, след като е дал аванс на "Фулъм" по пътя към Висшата лига.

Двубоят "Астън Вила" - "Фулъм" влезе в историята на Висшата лига. Бирмингамци направиха впечатляващ обрат за 3:1 и оставиха "котиджърс" в зоната на изпадащите, но не това бе фундаменталното в случая. Срещата от 30 кръг е първата, в която всеки един футболист от двата тима е роден след изиграването на първия мач в историята на Висшата лига - 15 август 1992 година.

Александър Митрович откри резултата за гостите след безумна грешка на Тайрън Мингс. Попадението на сърбина в 61-ата минута извади "Фулъм" на повърхността във временното класиране с равен брой точки с "Нюкасъл", но и с по-добра голова разлика. Решението на Дийн Смит, мениджърът на "Вила" бе да хвърли в игра резервата Махмуд Трезеге. И египтянинът се отблагодари за доверието с два бързи гола в рамките на 3 минути. Крайното 3:1 пък оформи Оли Уоткинс в края.