Италианец е първият шампион на мобилната версия на F1

Италианецът Матео Палияни стана първият в историята шампион в мобилната версия  на Формула 1. Организаторите от F1 Mobile Racing признаха за изключително голям интерес към събитието. В турнира се включиха над 60 хил. играчи от 170 държави. Бяха проведени над 10 хил. дуела в търсене на големия победител. Общото игрово време пък надвиши 105 млн. минути, обяви официалния профил на състезанието в Туитър.
Паля, както е прозвището на състезателя, тепърва ще получи трофей, както и парична награда, чиято сума не се споменава. Италианецът спечели общо 53 битки, за да завоюва отличието.
А големите битки във Формула 1 отдавна вече се пренесоха и в електронните спортове. Всички отбори от автомобилното състезание имат свои тимове и във виртуалния свят, което се случи за пръв път през в края на 2019 година. В електронния еквивалент състезания се провеждат от 2017 година. Общо кръговете са четири, всеки един от които включва по три старта.